Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest 29 mar 2017, 22:48

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
 Lenovo G710 i problem z aktualizacją do Win 8.1 
Autor Wiadomość

Proszę o pomoc:
mam laptopa Lenovo G710 z preinstalowanym Windows 8. Pod W8 wszystko funkcjonuje bez zarzutu, natomiast gdy zrobiłem aktualizację do Windows 8.1 (upgrade dostępny w laptopie w "sklepie"), to źle zainstalowały się sterowniki dla 3 urządzeń Bluetooth i te urządzenia zostały wyłączone przez system (żółte trójkąciki ostrzegawcze w Menedżerze Urządzeń). Próby ponownego przeinstalowania sterowników zakończyły się fiaskiem. Ściągnąłem z witryny Lenovo najnowsze sterowniki dla Bluetooth'a i to samo (była tam tylko wersja dla W8). Mógłbym zrozumieć, że dla stosunkowo nowego Windows 8. 1 nie ma jeszcze wszystkich sterowników, ale np. Vobis sprzedaje G710 z Windows 8.1 - a więc chyba jednak są.
Kontakt z Infolinią Wsparcia Technicznego Lenovo: zapłaciłem jedynie za ponad półgodzinne połączenie telefoniczne i dostałem jedynie radę aby wrócić do W8, albo odesłać im laptopa do serwisu do Warszawy. Szukając wsparcia w Internecie znalazłem kilka opinii o serwisie Lenovo (uszkodzonych w transporcie lub w serwisie laptopach, za naprawę których kazano płacić wysyłającemu) i zrezygnowałem. Wolę mieć już tylko W8 i nie rozbitego laptopa.
Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Ktoś mi powiedział, ze trzeba czekać na nowe sterowniki, ale dlaczego Vobis już sprzedaje Lenovo G710 z W8.1 ?

16 cze 2014, 19:37
Awatar użytkownika

Zrób screenshota z tymi wykrzyknikami, a dokładniej z ich nazwami. Bo to niekoniecznie muszą być braki w sterowniku BT, ale brak sterowników do obsługi Twojego urządzenia poprzez BT (np telefonu, czy czego tam używasz) - wtedy to już nie leży wina w producencie notebooka.

17 cze 2014, 12:07

Na razie wróciłem do W8 i wszystko działa w porządku. Screenshota nie mogę zrobić, bo musialbym ponowie instalować W8.1.
Lenovo na swojej stronie dla G710 udostępnia sterowniki dla BT, ale jedynie w wersji Windows 8. Lenovo ma już wszystkie sterowniki dla G710 w wersji W 8 i prawie wszystkie dla W8.1 (właśnie z wyjątkiem BT- ostatnie sterowniki dla innych urządzeń mają datę: grudzień 2013). Upłynęło już pół roku i zapomnieli o BT/W8.1 ? A może sterowniki dla BT (G710) są takie same dla W8 i W8.1. U mnie sterowniki dla BT i Windows 8.1 nie działają. Ale w takim razie np. Vobis sprzedaje G710 z WIndows 8.1 ? Bez Bluetooth'a ?
Kontaktowałem się ostatnio ponownie z Infolinią Wsparcia Technicznego i powiedziano mi, że upgrade z W8 do W8.1 jest jeszcze nie dopracowany i ma szereg błędów. Ale sterowniki chyba dostarcza Lenovo jako producent, a Microsoft je najwyżej testuje i to, ze upgrade ma jakieś tam wady nie powinno wpływać na fakt braku obsługi BT pod W8.1.
Jak zwykle próbuje się przerzucić winę na kogoś innego.
Poraża jakość serwisu Lenovo.

18 cze 2014, 14:15
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ]